Nepakeičiamasis kakavos sviestas

Dažnai manoma, kad norint nuolatos mėgautis nepaprastai švelniu šokolado aromatu būtina šalia turėti šio „Dievų maisto“ gabalėlį. Tačiau tikrasis malonaus kvapo šaltinis – kakavos sviestas, tinkantis ne tik saldumynams gaminti.

Kakavos sviestas (lot. Theobroma cacao) – tai kietoki gelsvos spalvos gryniausi valgomi augalinės kilmės riebalai, gaminami iš kakavos pupelių. Šie nepaprastai švelnaus šokolado aromato riebalai gaunami gana sudėtingų procesų metu: kakavos pupelės fermentuojamos, skrudinamos, išlukštenamos. Vėliau specialiais prietaisais sutrintos kakavos pupelės tampa itin švelnia ir skysta mase, kuri gali būti perdirbama į du skirtingus gaminius: kakavos sviestą ir kakavos miltelius. Net 54–58 proc. šios masės ir yra kakavos sviestas. Jis turi tris pagrindines paskirtis: tai viena svarbiausių žaliavų gaminant šokoladą bei kitus desertus, dažnai ir įvairiai naudojama daugybės kosmetikos priemonių sudedamoji dalis bei peršalimo ligų profilaktikai vartojamas produktas.

Būtent kaip šokolado sudedamąją dalį dauguma ir žino kakavos sviestą. Jis ne tik yra pagrindinė žaliava gaminant šį vieną populiariausių skanėstų pasaulyje, bet ir suteikia jam neįtikėtinų ypatybių. Pavyzdžiui, nepamirštamą šokolado tirpimą burnoje, vos įsidėjus gabalėlį. Kakavos sviestas naudojamas ir kuriant įvairius gardėsius namuose. Vienas jų – Tinginys su kokosais ir burbonine vanile (receptą rasite čia).

Vertingam kakavos sviestui būdingos ir puikios veido bei kūno odos drėkinimo ypatybės. Afrikoje šis gaminys per amžius naudojamas saulės, karščio ir vėjo kankinamai odai nuraminti. Būtent dėl to jis dažnai įtraukiamas ir į kosmetikos priemonių sudėtį.

Manoma, kad kakavos sviestas taip pat gali padėti nuo kosulio, maišant jį su arbata arba karštu pienu. Tokį gėrimą ruošti patariama taip: pašildykite pusę stiklinės pieno arba arbatos ir išmaišykite su puse šaukštelio kakavos sviesto, pamažu išgerkite.

Susipažinus su šiuo išskirtiniu gaminiu kviečiame pabandyti naudoti kakavos sviestą namuose ir nepamiršti pasimėgauti šokoladu. Taip pat informuojame, kad kakavos sviesto nuo šiol bus galima įsigyti visose saldainių fabriko „Rūta“ firminėse parduotuvėse.