Mes šiandien

Kai 1913 metais Šiaulių centre ant medinio namelio pasirodė iškaba „Rūta“ ir Antanas Gricevičius dideliame katile pradėjo virti karamelę, niekas nesitikėjo, kad po daugiau nei 100 metų mažas namelis virs vienu ilgiausiai veikiančių saldainių fabrikų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Daugiau nei šimtmetį veikiantis šeimos verslas, kurį valdo įkūrėjo A. Gricevičiaus proanūkiai, kuria skonių legendas ir stebina meistryste.

Pagrindinė įmonės veikla – šokoladinių, želė, suflė saldainių, dražė, šokoladų, šokoladinių figūrų, minkštosios karamelės, užkandžių gamyba. „Rūtos“ asortimentą sudaro daugiau nei 300 skirtingų rūšių gaminių, įskaitant ir specialių produktų grupes (ekologiška, becukrė konditerija, liofilizuota dražė, vaisių ir riešutų, baltyminiai užkandžiai). Saldumynai gaminami iš ypač aukštos kokybės žaliavų. Gamybai naudojamos tiek tradicinės, tiek šiuolaikinės receptūros. „Rūta“ pirmenybę teikia natūralumui ir lietuviškoms žaliavoms. Lietuvoje išaugintos braškės, juodieji serbentai, šaltalankiai, moliūgai, daugybė kitų lietuviškų ir egzotinių uogų, vaisių ir daržovių, bičių pienelis ir žiedadulkės, medus, riešutai „Rūtos“ fabrike virsta gardžiausiais šokoladinių saldainių įdarais ar pagardais.

 

Visi saldainių fabriko „Rūta“ gaminiai kuriami laikantis Lietuvos Respublikoje ir Europos Sąjungoje galiojančių normatyvinių dokumentų reikalavimų. Įmonėje yra įdiegta maisto saugos ir kokybės vadybos sistema, sertifikuota pagal Visuotinio maisto saugos standarto BRC GS9 versijos reikalavimus. Visame technologiniame procese naudojamų žaliavų ir produktų kokybė tikrinama įmonės technologinėje ir mikrobiologinėje laboratorijose. Įmonėje veikia ir produktų atsekamumo sistema. 2022 m. UAB „Rūta“ gavo UTZ sertifikatą, kuris nuo šiol yra Rainforest Alliance dalis (daugiau informacijos čia: Rainforest Alliance). Šis sertifikatas patvirtina, kad mūsų gamyboje naudojami kakavos produktai vartotojus pasiekia iš tvariai veiklą vykdančių ūkių.

Įmonei priklauso 22 firminės parduotuvės, kavinė ir vienintelis Lietuvoje Šokolado muziejus. „Rūtos“ saldainiai skanaujami ir vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Estijoje, Didžiojoje Britanijoje, Nyderlanduose, Airijoje, Danijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje, JAV, Kanadoje, Ukrainoje, Skandinavijos šalyse, Azerbaidžane, Taivane ir kitose šalyse, todėl „Rūta“ gali didžiuotis turėdama ir tarptautinį pripažinimą. Fabriko „Rūta“ sėkmingas pastangas rinkai pateikti kokybiškus ir gardžius saldainius įrodo nuo įmonės įkūrimo skirtingose parodose ir konkursuose pelnyta virš 40 aukščiausių apdovanojimų.

Išmanymas, darbštumas ir meilė saldainiams – trys kertinės vertybės, lydinčios „Rūtą“ nuo pat įkūrimo ir pelniusios saldumynų mėgėjų pripažinimą.