Ekspozicija

2012 m. saugomame istoriniame paveldo pastate buvo atidarytas „Rūtos“ šokolado muziejus, pasakojantis daugiau nei keturis tūkstantmečius besitęsiančią šokolado istoriją. Tai iki šiol vienintelis šokolado muziejus Lietuvoje. Muziejus jau sulaukė daugiau kaip 160 000 lankytojų iš 95 valstybių!

ŠOKOLADO ISTORIJA

Šokolado muziejuje leisitės į kelionę po saldžią šokolado šalį, kurioje jus lydės ir amą atimančias istorijas pasakos patyrę gidai. Ekspozicijoje išvysite didžiulį kakavmedį, kurį saugo actekų imperatorius Montesuma II, įvairiausių kakavmedžių vaisių skynimo įrankių, indėnų, ir ne tik, naudotų šokolado indų, tarp jų – unikalų beveik tūkstančio metų senumo majų laikų puodelį šokoladiniam gėrimui gerti!

ŠOKOLADAS LIETUVOJE

Šokolado muziejuje sužinosite, kaip šokoladas atkeliavo į Lietuvą, susipažinsite su ilgiausiai Europoje veikiančio saldainių fabriko „Rūta“ istorija. Daugiau nei šimtmetį gyvuojantis šeimos verslas, kurį valdo įkūrėjo A. Gricevičiaus proanūkiai, kuria skonių legendas ir stebina meistryste.

INTERAKTYVIOS VEIKLOS

Muziejuje gausu įtraukiančių veiklų. Kiekvienas lankytojas gali išbandyti jėgas prie interaktyvaus žaidimų kompiuterio ir sudalyvauti viktorinoje apie šokolado istoriją arba sukurti savo saldainių popierėlį! Mažuosius tyrinėtojus sudomins nepaprasta siena su vaizdo dydį keičiančiais stiklais! Pro juos galima išvysti sumažintus didžiuosius fabriko įrenginius. O ekskursijos pabaigoje, patogiai įsitaisius, visų muziejaus lankytojų laukia filmas, kuriame išsamiai pristatoma šokolado gamyba ir saldainių fabriko „Rūta“ istorija.

„Rūtos“ šokolado muziejus atsinaujina! UAB „Rūta“ pradeda įgyvendinti bendrai Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą
UAB „Rūta“ kultūros paveldo statinio įveiklinimas: turizmo padalinio atnaujinimas ir aktualizavimas šiandieninėms turizmo reikmėms“. Daugiau apie projektą čia.
 
Šokolado muziejus yra pritaikytas judėjimo negalią turintiems lankytojams.

Muziejaus kontaktai: Tel. + 370 610 41 050  | El. p. sokoladomuziejus@ruta.lt