Dėl plintančios informacijos apie šelako naudojimą

Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose plinta įvairaus pobūdžio klaidinanti ir nepagrįsta informacija apie svirplių miltų ir šelako naudojimą maisto produktų gamyboje, kurioje minimas saldainių fabrikas „Rūta“.

 

Norime informuoti, kad gerbiame savo vartotojus ir dirbame tik vadovaudamiesi ES ir Lietuvoje priimtais teisės aktais, reglamentuojančiais maisto gamybą. Visų žaliavų kokybei keliame aukščiausius reikalavimus. Užtikriname, kad svirplių miltų savo produkcijoje nenaudojame, o visas sudedamąsias dalis ir maisto priedus nurodome produkto ženklinimo etiketėje.

 

Kilus susirūpinimui dėl šelako vartojimo mūsų gaminiuose konsultavomės su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT), kuri suteikė papildomą informaciją. 2012 m. kovo 9 d. Komisijos reglamente (ES) Nr. 231/2012, kuriuo nustatomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamento Nr. 1333/2008 II ir III prieduose išvardytų maisto priedų specifikacijos, šelakas yra „išgryninti ir išbalinti raudonieji sakai, dervingas vabzdžio Laccifer (Tachardia) lacca Kerr. (Coccidae šeimos) sekretas“. Tai maisto priedas, kurio numeris E 904. Šelaką leidžiama naudoti kakavos bei šokolado produktų gamyboje quantum satis (neriboto kiekio) principu kaip glazūros medžiagą.

 

UAB „Rūta“, kaip ir dauguma konditerijos produktų gamintojų, kurie gamina dražė gaminius, šelaką naudoja šokoladinių dražė rūšių paviršiaus padengimui kaip suteikiančią blizgesį ir reguliuojančią lipnumą glazūravimo medžiagą. Šio maisto priedo naudojamas kiekis produkte sudaro tik 0,1-0,15 %. Tai natūralus gyvūninės kilmės maisto priedas.

 

VMVT atkreipia dėmesį, kad viešai teikia informaciją apie visas sudedamąsias dalis, maisto priedus ir jų naudojimą. Visą informaciją galima rasti VMVT internetinėje svetainėje https://vmvt.lt/ ir „Facebook“ paskyroje, o esant reikalui galima susisiekti su VMVT specialistais, kurie suteiks daugiau informacijos apie visas medžiagas.

 

Kilus bet kokiam susirūpinimui dėl mūsų gaminių kokybės kviečiame kreiptis el. paštu kokybe@ruta.lt